jak-zaczac-inwestowac-ksiazka-dla-poczatkujacych

Co warto czytać? Książki o inwestowaniu dla początkujących. I nie tylko.

Poniżej przesyłam listę książek niegdyś przeze mnie przeczytanych traktujących o inwestowaniu dla początkujących, i nie tylko. Na pytanie, która jest najlepsza i wnosi najwięcej nie odpowiem – każda książka coś wnosi, trochę mniej, trochę więcej. Skupiłem się jednak na podziale na lektury “fabularne”, czyli takie mogące być dobrą lekturą na późne zimowe wieczory opowiadające jakiś ciąg zdarzeń 🙂 oraz na suche podręczniki przekazujące maksimum wiedzy w minimum treści.

Przede wszystkim jednak pamiętajcie – żadna książka nie jest złotym środkiem, dzięki któremu nagle zaczniecie osiągać nadzwyczajne zyski. Każda jednak książka w pewnym stopniu ogranicza nasze defekty i często pozwala na podejście do problemu z zupełnie innej perspektywy.

Książki o tematyce inwestycyjnej – “fabularne”

jak-zaczac-inwestowac-ksiazka-dla-poczatkujacych
  1. Zawód inwestor giełdowy, Alexander Elder – doktor psychiatrii traktujący o tradingu i inwestowaniu. Opis popularnych formacji analizy technicznej z pespektywy psychologii tłumu. Moja pierwsza książka związana z giełdą. Najlepiej sprzedająca się książka o giełdzie wszechczasów. Szczerzę polecam tę pozycję dla każdego. Bio autora: link
  2. Wojna o pieniądz, Song Hongbing – intrygująca podróż po najważniejszych wydarzeniach historii w kontekście finansów. Autor skupia się na roli banków centralnych, ich historii oraz związanej z nią historii rodziny Rotschild. Wydarzenia takie jak chociażby wojna secesyjna stawia w zupełnie innym świetle. Polemizuje, starając się udowodnić iż była to wypadkowa walki o władzę i założenie silnego banku centralnego a nie walki o równość i wolność. Książka również w bardzo ciekawy sposób podchodzi do rozumienia pieniądza i jego dystrybucji. Nie jest to pozycja z serii klasycznych jednak wprowadza ciekawą perspektywę i czyta się ją naprawdę dobrze.
  3. Trader Vic – metody mistrza Wall Street, Victor Sperandeo – książka świetna dla początkujących, wprowadza w pojęcie zarządzania kapitałem co moim zdaniem jest podstawą dla każdej udanej strategii inwestycji. Bestseller lat .90 no i przede wszystkim – czyta się jednym tchem stąd nie masz co się obawiać o to, że wyląduje na półce, aby kurzyć się kolejne kilka lat

Książki o tematyce inwestycyjnej – “podręczniki”

jak-zaczac-inwestowac-ksiazka-dla-poczatkujacych
  1. Inwestycje, Krzysztof, Teresa Jajuga – bardzo popularna pozycja wśród akademickiego kręgu. Polecana przy nauce do licencji Maklera Papierów Wartościowych oraz Doradcy Inwestycyjnego. Jeżeli potrzebujesz czegoś, co pozwoli poukładać wiedzę, wypełnić luki i przede wszystkim – zbudować solidne pojęcie o inwestycjach, to nie szukaj już dalej. Sam trzymam na półce papierową kopię – idealne i rzetelne źródło wiedzy w momencie chwilowej mroczności.
  2. Analiza techniczna rynków finansowych, John, J. Murphy – zwana również biblią analizy technicznej. Jeżeli jesteś zafascynowany tą metodą analizy, to warta rozważenia. Osobiście, uważam że moc wiadomości w niej zawartych jest bardzo łatwo dostępna w internecie, a i samo wyszukiwanie jest dużo prostsze 🙂 Będzie się okazale prezentowała na półce (446 str. o wykresach!), o ile ta jest wystarczająco wytrzymała.

Zachęcam Cię do przeglądu oferty księgarni maklerska.pl przeznaczonej dla inwestorów i pasjonatów rynków finansowych. Korzystając z linków podanych na stronie wspierasz również ten portal za co serdecznie Ci dziękuję 🙂

https://maklerska.pl/ksiegarnia/ref/inwestycjedlakazdego/

Jeżeli jednak szukasz chcesz się dopiero dowiedzieć jak zacząć inwestować to zapraszam Cię przede wszystkim do przeczytania serii dla początkującego inwestora:

Co warto czytać? Książki o inwestowaniu dla początkujących i nie tylko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top