Obecnie coraz więcej osób decyduje się na inwestowanie oszczędności w różnego rodzaju akcje czy obligacje. Jednostki poszczególnych spółek notowanych na giełdzie mogą przynieść spore zyski, co jednak wymaga bardzo szerokiej wiedzy w zakresie takiego powiększania kapitału. Przed rozpoczęciem swoich pierwszych transakcji warto zapoznać się z kluczowymi informacjami na ten temat, które znajdują się na naszym blogu. Zachęcamy do jego regularnego odwiedzania!

Akcje i obligacje, czyli podstawowe inwestycje na giełdzie

Powiększenie kapitału dzięki wzrostowi gospodarczemu to popularne rozwiązanie wybierane przez wielu inwestorów. Aby osiągnąć oczekiwane zyski, należy w tym wypadku ulokować środki finansowe w akcjach poszczególnych spółek. Ważne jest, by wybrać odpowiednie – te, które dysponują potencjałem mogącym w przyszłości znacząco podwyższyć wartość swoich notowań. Jak rozpocząć inwestowanie na giełdzie? Dobrym wyborem będzie konsultacja z doświadczonym doradcą.

Rozwiązaniem cieszącym się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów jest korzystanie z usług domów maklerskich. Pracujący w nich brokerzy są w stanie realizować poszczególne zlecenia z zakresu obrotu papierami wartościowymi. To właśnie ich pośrednictwu można nabyć lub sprzedać akcje. Takie inwestycje na giełdzie powinny być przemyślane – pomocne w określaniu potencjału notowanych spółek są też przeznaczone do tego narzędzia. Należy mieć na uwadze pozycje przynoszące zyski. Nierzadko są one zamykane zbyt szybko.

Oprócz akcji inwestować można również w obligacje. Emitowane w serii papiery wartościowe tego typu mogą przynieść zyski wynikające z osiągnięcia konkretnej stopy zwrotu. Jak zacząć inwestowanie na giełdzie w tym wypadku? Należy zapoznać się z aktualną ofertą i wybrać bezpieczne rozwiązanie, np. lokowanie kapitału w spółkach Skarbu Państwa. Cały proces zakupu można natomiast zrealizować przez Internet. Zachęcamy do czerpania wiedzy z tego zakresu z artykułów dostępnych na naszym blogu.

Jakie zlecenia maklerskie są wykorzystywane przy inwestowaniu na giełdzie?

Korzystanie z pomocy brokera jest niezwykle istotne przy realizacji takich inwestycji jak wspomniany zakup akcji czy obligacji. Większość biur świadczących usługi maklerskie realizuje następujące rodzaje zleceń:

  • PKC, czyli bez określonego limitu ceny,
  • LIMIT – z ustaloną z góry ceną,
  • PCR, czyli kupno po cenie rynkowej,
  • PEG – z różnymi limitami realizacji,
  • STOP – z ustalonymi maksymalnymi wartościami aktywacji.

Wymienione rodzaje zleceń maklerskich są dopasowywane do charakterystyki przeprowadzanych na giełdzie działań. Jak zacząć inwestowanie z wykorzystaniem takich możliwości? Warto sprawdzić ofertę brokerów pod kątem wymienionych zleceń. Często niektóre z nich nie są realizowane lub dom maklerski oferuje inne rozwiązania.

Takie ustalenie warunków przeprowadzenia transakcji kupna bądź sprzedaży ma wiele zalet. Przede wszystkim działania w tym zakresie są wykonywane bardzo szybko i przez specjalistów. Ogranicza to udział samego inwestora, który jedynie zleca nabycie czy zbycie określonych instrumentów finansowych na wskazanych przez niego zasadach. Wiele osób zastanawiających się, jak zacząć inwestycje na giełdzie, powinno przemyśleć takie właśnie rozwiązanie. Notowania można śledzić przez Internet, który także wykorzystywany jest do powiększania kapitału np. poprzez kupowanie papierów wartościowych.

Jak zacząć grać na giełdzie przez Internet?

Obecnie wiele zadań realizowanych jest zdalnie – służy do tego połączenie z siecią, które umożliwia zadysponowanie poszczególnych działań bez wychodzenia z domu czy biura. Nie inaczej jest z inwestowaniem. Co ciekawe, w tym wypadku nie jest konieczne dysponowanie kontem w biurze maklerskim. Rozwiązaniem jest tzw. e-trading realizowany przy współpracy z brokerem online. Usługi w tym zakresie świadczy sporo wyspecjalizowanych firm, co ułatwia wybór odpowiedniego partnera.

Pośrednik wskazuje możliwe do wykorzystania platformy. Dzięki nim można zakupić papiery wartościowe. Ważne jest, by rozsądnie dobierać akcje i obligacje, stawiając na dywersyfikację portfela. Warto zwrócić uwagę na ogromną rozpiętość spotkania handlowego, jakim jest obecnie giełda. Jak zacząć inwestować w sposób bezpieczny i jednocześnie przez Internet? Stawiając zarówno na wspomnianych brokerów online, jak i informacje znajdujące się na naszym blogu. Zachęcamy do zapoznania się z innymi artykułami na temat prowadzenia działań związanych z handlowaniem papierami wartościowymi.

Scroll to top